czwartek, 20 marca 2014

Wiosna, wiosna, wiosna....


Wiosna w pełni. Rośliny w ogrodzie szaleją. Tegoroczna zima, a właściwie jej brak przyspieszyła wegetecję roślin na pewno o więcej niż 2 tygodnie. Wokół drzewka morelowego ścielą się już płatki białych kwiatków i krzątają się pracowite pszczółki, morela przekwita i rozsiewa wokół odurzający zapach. Kwiaty brzoskwini są już tak napęczniałe, że lada dzień gałązki obsypią  się różowymi kwiatkami, a drzewo zamieni się w wielki różowy bukiet.
Jagoda kamczacka cała jest spowita żółtymi kwiatkami, kwitnie już od dawna. Ewenementem w moim  ogrodzie jest w tym roku rozmaryn. Nie dość, że przetrwał zimę w ziemi, co nie zdarzyło się w mojej ogrodniczej przygodzie, a trwa już ładnych parę lat, to teraz pięknie kwitnie, cały obsypanymi maleńkimi niebieskimi kwiatuszkami.
Co tu dużo mówić, ogród wiosną jest po prostu cudowny. Oto kilka fotek wiosennych ogrodowych piękności. Zapraszam na mały spacerek po moim ogrodzie !


2 komentarzy

  1. Ale wszystko pięknie u Ciebie kwitnie. Ja niestety ogrodu nie mam, ale w doniczkach na parapecie pięknie rośnie rukola, bazylia i pietruszka :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziekuje Sandro:) Bez ogrodu,ale masz co najwazniejsze -ziola:)

      Usuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Pozdrawiam!