czwartek, 3 maja 2018

Domowy preparat na żylaki


Drzewo kasztanowca to nie tylko maj i matury, to przede wszystkim wspaniały materiał zielarski. Prawie każda część kasztana, łącznie z korą zawiera niezwykle cenne dla naszego zdrowia składniki. Kwiaty kasztanowca, ale tylko te białe zawierają cenne saponiny triterpenowe, z których najważniejsza jest escyna. 

Escyna hamuje aktywność enzymów działających destrukcyjnie na ścianki naczyń włosowatych - tym samym uszczelnia je, poprawia ich elestyczność, zwiększa odporność na rozszerzanie i pękanie.
Escyna przeciwdziała obrzękom, leczy krwiaki i odmrożenia, zwalcza cellulit, zapobiega i leczy żylaki i hemoroidy.

Uszczelniająco i przeciwzapalnie działają takie flawonoidy jak  np. kumaryna (także składnik kwiatów kasztanowca). Ponadto usprawnia przepływ krwi, zmniejsza jej lepkość i rozrzedza ją.


Bez trudu przygotujesz domowym sposobem preparat na żylaki i pajączki. Prosty sposób znalazłam tutaj.
Warto zrobić go dla siebie lub obdarować bliskich.
Do przygotowania preparatu oprócz kwiatów kasztanowca potrzebujesz oleju i spirytusu.
Kwiaty kasztanowca zawierają bogactwo żywic, flawonoidów i saponin. niektóre z tych substancji rozpuszczalne są w  wodzie, inne zaś w alkoholu, a kolejne w tłuszczach. Przy zastosowaniu medium olejowego, alkoholu i wody uzyskasz ekstrakt kompletny.
Preparat można udoskonalić, poprzez dodatek następnych zdrowotnych komponentów, a także wykorzystać "fusy" pozostałe po przygotowaniu preparatu.
Zebrane kwiaty kasztanowca można również ususzyć i przygotowywać z nich herbatki. Wzmocnisz w ten sposób działanie zewnętrzene działania preparatu.

Składniki:

10 kwiatostanów kasztanowca
300 ml oleju
150 ml spirtytusu
150 ml wody

Wykonanie:

 • zebrać 10 kwiatostanów kasztanowca
 • wlać do garnka 300 ml oleju, 150 ml wody i 150 ml spirytusu. Podgrzać do temperatury 40`C. Włożyć rozdrobnione kwiaty, przemieszać i przykryć garnek pokrywką. Jeśli nie masz termometru kuchennego ustaw garnek na najmniejszym palniku ustawionym na 1. Co jakiś czas zsuń garnek do połowy płyty, by nie przegrzać nastawu
 • utrzymuj temperaturę przez 60 minut i co 15 minut zamieszaj
 • odstaw do ostygnięcia
 • przecedź i dobrze odciśnij "fusy"
 • płyn o bursztynowej barwie przelej do butelki
Po przelaniu do butelki i odstaniu, płyn rozdzieli się na na 2 fazy - tłuszczową i wodną. Przed użyciem wystarczy wstrząsnąć butelką i nanieść płyn na skórę nóg. Gotowe

ŻYCZĘ UDANEJ KURACJI !
5 komentarzy

 1. Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na leczenie żylaków pijawkami i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z tego sposobu. Od pewnego czasu nie mam już uczucia zmęczonych nóg.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na małe pajączki tak, bo to przecież sama natura z ogromnym potencjałem wykorzystywana również w aptecznych maściach. Na duże to już tylko chirurg!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za ten przepis na preparat na żylaki. Mój przypadek leczenia nie był z tych najłatwiejszych i bez wizyty u lekarza specjalisty się nie obyło. Korzystałam z usług klinki https://rad.med.pl/ i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem ich podejścia do pacjenta oraz możliwości leczenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepszą kurację warto wesprzeć darami natury:)

   Usuń
 4. Ciekawą alternatywą mogą być różnego rodzaju produkty uciskowe, jak np. rajstopy czy podkolanówki kompresyjne. Z doświadczenia wiem, że to bardzo skuteczne rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Pozdrawiam!