środa, 2 stycznia 2019

Kuracja oczyszczająca jelita - 3 tygodniowy detoks


Nowy Rok i nowe postanowienia - każdy z nas czyni listę noworocznych postanowień. W tym roku pomyśl o swoim zdrowiu! Wpisz na listę kilka zmian które poprawią Twoje samopoczucie i zdrowie. Przekonasz się, nawet małe korekty potrafią zdziałać cuda!

Już starożytnie wiedzieli, że podstawą utrzymania zdrowia są zdrowe jelita.
Słowa Hipokratesa "śmierć zaczyna się w jelitach" mimo postępu medycyny nic nie straciły na aktualności, co więcej w dobie przetworzonej żywności, nadużywania chemii i lekarstw tym bardziej nabierają znaczenia.

Niestrawione resztki pokarmów dodatkowo zaprawione chemią gromadzą się i zalegają w jelicie grubym latami, tworzą się kamienie kałowe, a dorosły człowiek nosi ich nawet kilka kilogramów.
A co dzieje się z tymi produktami przechowywanymi latami w temperaturze 36' C nietrudno sobie wyobrazić.

Na szczęście istnieją proste, naturalne sposoby pozbycia się nagromadzonych toksyn, bez skutków ubocznych.
Oto 2 składniki, które oczyszą Twoje jelita i pomogą schudnąć.

  • siemię lniane - jest bardzo skuteczne w oczyszczaniu jelit. To dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 oraz kwasu alfa-linolowego. Siemię jest bogate w błonnik, sole mineralne i witaminy i nie tylko skutecznie oczyszcza, ale także działa łagodząco na błonę śluzową żołądka i jelit
  • kefir to naturalny probiotyk i pomaga w przywróceniu naturalnej flory bakteryjnej jelit, co powoduje ich oczyszczanie i prawidłowe funkcjonowanie 
Oto 3- tygodniowa bezpieczna kuracja oczyszająca jelita, która nie pozwoli na wyjałowienie jelit i pozbawienie jej naturalnej flory bakteryjnej, a z drugiej stony, stopniowo wymiecie "śmietnik" i poprawi kondycję zdrowotną organizmu.

Przez 3 tygodnie należy spożywać śniadanie złożne z naturalnego kefiru i świeżo zmielonych nasion lnu, po czym po 15 minutach popić szklanką ciepłej wody.

1 tydziń   - 1 łyżka nasion lnu + 100 ml kefiru
2 tydzień - 2 łyżki nasion lnu + 100 ml kefiru
3 tydzień - 3 łyżki nasion lnu + 150 ml kefiru

W czasie kuracji należy unikać przetworzonej żywności i produktów rafinowanych, jak cukier i biała mąka oraz nie zapominać o nawadnianiu.

Kuracji nie należy przeprowadzać częściej niż 1 raz w roku.

                                                               NA ZDROWIE !

źródła: 1). Sekrety zdrowia - tutaj
            2). fitness -tu
*

1 komentarzy

  1. Jeśli chodzi o naturalne oczyszczanie jelit, to warto zdecydować się na ziołowe specyfiki. Zioła wykazują bardzo dobre właściwości lecznicze, w tym oczyszczające organizm.
    https://e-zielarnia.eu/parazyt-krople-bezalkoholowe-przeciw-pasozytom-100-ml

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Pozdrawiam!