piątek, 24 maja 2019

Koktajl z pokrzywą ma moc


Koktajl z pokrzywą to najprostszy z możliwych sposobów na wykorzystanie młodych listków tego super ziółka vel chwastu. Rośnie dosłownie wszędzie, jest za darmo, a właściwości odżywczych i zdrowotnych ma bez liku, wyliczanka byłaby naprawdę przydługa. Wystarczy powiedzieć, że to królowa wszystkich ziół. Czy wiesz, że pokrzywa jest kilkanaście razy zdrowsza niż wszystkie zielone cudowności z warzywniaka?

Maj to najlepszy czas, by sięgnąć po pokrzywę, bo młode listki są najsmaczniejsze i mają najwięcej wartości zdrowotnych.
Liście zbieramy z 3 pierszych pięter rośliny, starsze nie nadają się do spożycia. Najważniejsze jest aby roślina nie kwitła. Możesz zebrać je na zapas, bo zawinięte w wilgotny papierowy ręcznik i zapakowane w foliowym woreczku przetrwają w lodówce kilka dni.
Zastanawiasz się jak smakuje pokrzywa? Jest dość neutralna w smaku, także jeśli zmiksujesz ją z owocami nawet nie poczujesz jej smaku. Koktajl jest pyszny i przyniesie wiele dobrego.
Jeśli dodasz za dużo zielonych listków smakuje niezbyt ciekawie, bardzo trawiaście.
Przy zbieraniu pokrzywy nie zapomnij o rękawicach ochronnych. W koktajlu, po dokładnym zmiksowaniu "parzydełka" gdzieś giną i nie ma potrzeby sparzania zielska.
Jestem pewna, że koktajl Ci posmakuje! Wykorzystaj cudowną moc natury i miksuj na zdrowie!

Składniki:

garść młodej pokrzywy
1 banan
1 jabłko
1 plaster mrożonej cytryny
około 1 szklanki wody mineralnej
1 kiwi - opcjonalnie
1 cm imbiru - opcjonalnie

Przygotowanie.

  • listki pokrzywy odciąć od łodyżek
  • owoce obrać i rozdrobnić
  • wszystkie składniki umieścić w kielichu blendera i zmiksować do pożądanej konsystencji
         NA ZDROWIE !2 komentarzy

  1. Uwielbiam koktajle z pokrzywy – smak nadchodzącego lata. W zimie raczę się naparami z suszu ziołowego (smakują lepiej niż herbatki ekspresowe). Lubię również stosować pokrzywę bezpośrednio na ciało – doskonale sprawdzają się płukanki na włosy z pokrzywy – działają oczyszczająco i odświeżająco.

    Potwierdzam z pełnym przekonaniem – pokrzywa naprawdę ma MOC. Warto z niej skorzystać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Pozdrawiam!