5 powodów, dla których warto mieć saturator do wody?

Gazowana oranżada lub woda nie tylko świetnie gaszą pragnienie, ale również znacznie lepiej smakują niż niegazowane wersje takich napojów. Żeby móc cieszyć się pysznymi bąbelkami, nie musimy jednak kupować butelkowanych trunków, ponieważ dowolny gazowany napój możemy stworzyć samodzielnie w domu, korzystając z saturatora do wody. Mimo że obecnie urządzenia te nie są już tak popularne jak w czasach PRL-u, to jednak stają się coraz bardziej trendy i wracają do łask. Dlaczego warto mieć saturator do wody? Przedstawiamy 5 powodów.

Prostota obsługi saturatora do wody

Saturator do wody jest urządzeniem niezwykle prostym w obsłudze. Zazwyczaj nie wymaga dodatkowego zasilania, ponieważ składa się wyłącznie z saturatora, butelki do wody oraz naboju CO2. Warto zainwestować w saturator do wody gazowanej jeśli cenimy sobie prostotę obsługi wszelkich urządzeń. Żeby przygotować własny napój gazowany, wystarczy napełnić butelkę wodą filtrowaną lub z kranu bądź też inną cieczą, a następnie zamontować ją w urządzeniu. Kiedy naciśniemy przycisk lub zwolnimy dźwignię, wówczas mechanizm saturatora nasyci napój dwutlenkiem węgla w ciągu zaledwie chwili. 

Saturator do wody to sprzęt nie tylko do wody

Kolejną zaletą saturatora jest możliwość przygotowywania nie tylko wody gazowanej ale również innych napojów. Wykorzystując ten sprzęt, możemy więc w każdej chwili, samodzielnie w domu stworzyć gazowaną oranżadę, nasycić dwutlenkiem węgla sok czy mrożoną herbatę, a także inne trunki. Posiadając więc to urządzenie, z łatwością możemy samodzielnie przygotowywać napoje smakowe, dolewając na przykład odrobinę ulubionego syropu do wody. Jest to więc spora oszczędność nie tylko energii, ale również pieniędzy.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Wiele osób decyduje się na zakup saturatora do wody, aby oszczędzić nie tylko pieniądze ale również swój czas. Brak konieczności wychodzenia do sklepu po wodę i napoje gazowane, a także dźwigania ciężkich zgrzewek jest ogromną zaletą tego rozwiązania. Urządzenie to wykorzystuje dwutlenek węgla, który znajduje się w specjalnych nabojach. W zależności od stopnia nasycenia napoju gazem taki jeden nabój wystarcza na stworzenie nawet 60-80 litrów trunku. Wystarczy więc na długo. Koszt takiego naboju w porównaniu do ceny tylu litrów gazowanych napojów również jest niewielki.

Ekologiczne rozwiązanie 

Saturator do wody gazowanej to urządzenie, które może pomóc nam troszczyć się o środowisko naturalne. Jest to więc idealny sprzęt dla tych osób, którym zależy na ochronie planety. Rezygnując z kupowania plastikowych butelek i stawiając na przykład na wodę filtrowaną nasyconą dwutlenkiem węgla za pomocą saturatora, zmniejszamy ilość plastikowych odpadów.

Estetyka urządzenia

Obecnie dostępne na rynku saturatory do wody wyróżniają się estetycznym designem. Dlatego mogą być świetnym uzupełnieniem nie tylko kuchennej aranżacji, ale również biurowej. Minimalistyczna budowa saturatora może świetnie wpasować się nie tylko wygląd nowoczesnej kuchni, ale również zaaranżowanej w innym, dowolnym stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *