„Dieta przyspieszająca metabolizm” Haylie Pomroy. Jak zdrowo chudnąć?

Po książkę Haylie Pomroy „Dieta przyspieszająca metabolizm” powinien sięgnąć każdy, kogo interesuje zdrowe odżywianie. Również każdy, kto chciałby w 4 tygodnie stracić zbędnych 10 kg wagi lub więcej i uregulować rozchwianą, rozleniwioną przemianę materii.

Autorka w prosty i bardzo przystępny sposób wyjaśnia, jak działa ludzki organizm jako całość. Wyjaśnia znaczenie funkcji biologicznych, fizjologicznych i neurochemicznych regulujących szybkość przemiany materii. Ta wiedza moim zdaniem jest podstawą do podjęcia proponowanej diety. Przyda się również na później, by po prostu zdrowiej żyć.

Porusza ponadto wiele bardzo ciekawych kwestii żywieniowych. Podaje konkretne informacje o produktach, które należy włączyć do diety i wyjaśnia, dlaczego właśnie te. Nie proponuje konkretnej rozpiski na poszczególne dni, ale daje do wyboru wiele produktów, także każdy znajdzie to co lubi najbardziej. Nie ma liczenia kalorii i żadnych ograniczeń w jedzeniu, ba nawet im więcej jesz, tym bardziej przyspieszasz swoją przemianę materii i więcej chudniesz.

Dieta opiera się na 3 fazach (w bardzo dużym skrócie):

  1. ROZLUŹNIENIE stresu i uspokajanie nadnerczy (dzień 1 i 2)
  2. ODBLOKOWYWANIE zmagazynowanego tłuszczu i budowanie mięśni (dzień 3 i 4)
  3. ROZNIECANIE spalania. Hormony, serce i spalanie (dzień 5 i 7) 

Książkę poleciła mi koleżanka, która dietę stosowała i schudła nawet więcej niż oczekiwała. Osobiście diety nie stosowałam, ale przymierzam się, bo byłoby super przywrócić tempo przemiany materii sprzed lat. Produkty proponowane w diecie znajdują się na stałe w naszym domowym menu, tylko w innej kolejności trafiają do naszych żołądków.

Zbliżający się Nowy Rok to czas podejmowania nowych postanowień. Jeśli myślisz o zmianie diety, o wprowadzeniu modyfikacji do sposobu odżywiania lub po prostu o zdrowym odchudzaniu to ta książka jest dla Ciebie.

Wiem, dlaczego Wam się nie udaje, dlaczego Wasze ciało już nie reaguje na nieustające, ogłupiające ćwiczenia, diety niskotłuszczowe, niskowęglowodanowe czy wysokoproteinowe. Wiem, dlaczego nie chudniecie…. i wiem, jak temu zaradzić” Haylie Pomroy 

H. Pomroy to właścicielka kilku klinik, specjalistka do spraw żywienia. Cieszy się wielkim szacunkiem w środowisku medycznym dzięki swojej umiejętności doprowadzenia do szybkiej i zdrowej utraty wagi. Na jej imponującej liście klientów jest wiele znanych postaci.

Haylie regularnie występuje w programach TV NBC Extra i Access Hollywood, a także na łanach czasopism „Marie Claire”, „People”, „Star” i innych. Jest założycielką Haylie Pomroy Group, gdzie pełni funkcję kierownika do spraw badań klinicznych i rozwoju. Doradza w sprawach żywienia, zdrowego stylu życia i w zakresie medycyny holistycznej.  

„Próbuję zrewolucjonizować sposób, w jaki ludzie myślą o pożywieniu i odżywianiu. Możecie stracić 10 kilogramów w cztery tygodnie, jedząc normalne produkty, nie licząc kalorii i uruchomiając zdrową, szybką przemianę materii. Nie ma tu żadnych czarów” Halie Pomroy

„To nie jest jeszcze jedna bezsensowna dieta. To potwierdzona medycznie metoda stosowania pożywienia jako lekarstwa w zwalczaniu otyłości, leczeniu chorób przewlekłych oraz naprawie źle działającej przemianie materii. Dzięki latom doświadczenia zawodowego Haylie połączonych z jej mądrością powstała wyjątkowo smaczna dieta, która przynosi rewelacyjne efekty.” 

Tyle cytaty. Polecam, bo to pozycja koniecznie do przeczytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *