Kuracja oczyszczająca jelita – 3 tygodniowy detoks

Nowy Rok i nowe postanowienia — każdy z nas czyni listę noworocznych postanowień. W tym roku pomyśl o swoim zdrowiu! Wpisz na listę kilka zmian, które poprawią Twoje samopoczucie i zdrowie. Przekonasz się, nawet małe korekty potrafią zdziałać cuda!

Już starożytnie wiedzieli, że podstawą utrzymania zdrowia są zdrowe jelita. Słowa Hipokratesa „śmierć zaczyna się w jelitach” mimo postępu medycyny nic nie straciły na aktualności, co więcej w dobie przetworzonej żywności, nadużywania chemii i lekarstw tym bardziej nabierają znaczenia.

Niestrawione resztki pokarmów dodatkowo zaprawione chemią gromadzą się i zalegają w jelicie grubym latami, tworzą się kamienie kałowe, a dorosły człowiek nosi ich nawet kilka kilogramów. A co dzieje się z tymi produktami przechowywanymi latami w temperaturze 36′ C nietrudno sobie wyobrazić. Na szczęście istnieją proste, naturalne sposoby pozbycia się nagromadzonych toksyn, bez skutków ubocznych. Oto 2 składniki, które oczyszczą Twoje jelita i pomogą schudnąć.

  • siemię lniane — jest bardzo skuteczne w oczyszczaniu jelit. To dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 oraz kwasu alfa-linolowego. Siemię jest bogate w błonnik, sole mineralne i witaminy i nie tylko skutecznie oczyszcza, ale także działa łagodząco na błonę śluzową żołądka i jelit
  • kefir to naturalny probiotyk i pomaga w przywróceniu naturalnej flory bakteryjnej jelit, co powoduje ich oczyszczanie i prawidłowe funkcjonowanie 

Oto 3- tygodniowa bezpieczna kuracja oczyszczająca jelita, która nie pozwoli na wyjałowienie jelit i pozbawienie jej naturalnej flory bakteryjnej, a z drugiej strony, stopniowo wymiecie „śmietnik” i poprawi kondycję zdrowotną organizmu. Przez 3 tygodnie należy spożywać śniadanie złożone z naturalnego kefiru i świeżo zmielonych nasion lnu, po czym po 15 minutach popić szklanką ciepłej wody.

1 tydzień   – 1 łyżka nasion lnu + 100 ml kefiru
2 tydzień – 2 łyżki nasion lnu + 100 ml kefiru
3 tydzień – 3 łyżki nasion lnu + 150 ml kefiru

W czasie kuracji należy unikać przetworzonej żywności i produktów rafinowanych, jak cukier i biała mąka oraz nie zapominać o nawadnianiu. Kuracji nie należy przeprowadzać częściej niż 1 raz w roku.

NA ZDROWIE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *