“Nie umiem gotować!” – i co teraz?

Nie ma co ukrywać – nie każdy urodził się z talentem kulinarnym. Niektórych przerasta nawet zrobienie najprostszego dania, mimo że kilkakrotnie przeczytali przepis od deski do deski. Tymczasem kolorowa, różnorodna i pełna wartościowych produktów spożywczych dieta jest podstawą zdrowego trybu życia. To ona gwarantuje odpowiednią dawkę energii i właściwą podaż niezbędnych składników pokarmowych. Co zrobić, gdy zdolności kulinarne nie są Twoją mocną stroną? Gdzie szukać pomocy?

Blogi kulinarne 

Skoro jesteś tutaj, to znaczy, że już wykonałeś pierwszy krok. Blogi kulinarne – takie jak ten – są skarbnicą różnorodnych przepisów. Znajdziesz tu pomysły na szybkie zupy, aromatyczne dania mięsne i roślinne oraz pyszne desery. Do tego cała garść porad – jak odnaleźć się w kuchni, jakich akcesoriów używać i które kulinarne sztuczki warto wprowadzić w życie. 

Media społecznościowe 

Niegdyś popularna blogosfera dziś działa głównie w mediach społecznościowych. Na dobrze znanych platformach znajdziesz liczne przepisy opatrzone smakowitymi zdjęciami lub filmami. Wystarczy wpisać frazę w wyszukiwarkę, a Twoim oczom ukaże się mnóstwo pomysłów na śniadania, obiady, kolacje, desery i imprezowe przekąski. 

Warsztaty kulinarne 

Jeśli chcesz nauczyć się gotować lub podszkolić swoje umiejętności, warto wybrać się na warsztaty kulinarne. Takie spotkania organizowane są cyklicznie w każdym większym mieście. Do wyboru zarówno warsztaty kuchni polskiej czy włoskiej, jak i kursy poświęcone tylko stekom czy deserom. 

Catering dietetyczny 

Na koniec oferta cateringów dietetycznych, która zaskoczy nie tylko amatorów. Po pierwsze: na stronach dobrych cateringów znajdziesz mnóstwo inspiracji na pyszne dania i przekąski (na przykład tutaj: https://www.maczfit.pl/blog/dieta-2000-kcal-zasady-i-przykladowy-jadlospis/). 

Po drugie: będąc na stronie, warto od razu zerknąć na ofertę diet pudełkowych. Catering dietetyczny z dostawą to świetnie rozwiązanie dla osób, które nie lubią, nie potrafią lub nie mają czasu gotować. Wystarczy wybrać gotowy zestaw posiłków na cały dzień i nie musisz niczym się przejmować. Dzięki odpowiednio dobranej diecie pudełkowej jesz zdrowo, różnorodnie i regularnie. Pewnie w wielu głowach pojawiło się pytanie: “no dobrze, ale czy to się opłaca?”. Koszt diety pudełkowej zależy od kilku czynników, takich jak renoma firmy, kaloryczność zestawu czy rodzaj diety. Cena zawsze będzie kryterium subiektywnym – jedna osoba z radością zapłaci więcej, aby nie myśleć o tygodniowym jadłospisie, robieniu zakupów i przyrządzaniu posiłków. Ktoś inny z rachunków wywnioskuje, że nie warto. 

Jedno jest pewne – dieta pudełkowa dobrze sprawdza się, gdy masz określone potrzeby, na przykład chcesz schudnąć, stosujesz dietę wegańską lub musisz ograniczyć cukier w diecie. Odpowiednie ułożenie diety specjalistycznej jest trudne, szczególnie jeśli nie potrafisz gotować. Dlatego warto oddać się w ręce profesjonalistów (oczywiście po wcześniejszym sprawdzeniu oferty). Na stronach dobrych cateringów można także skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *