Modne listwy ozdobne do glazury

Robiąc remont zastanawiasz się w jaki sposób gustownie i z klasą wykończyć swoje wnętrze? Chcesz, żeby remontowane pomieszczenie nabrało wyrazu? Wykończ swoje wnętrza za pomocą ozdobnych listew wykończeniowych. Dekoracyjne listwy wykończeniowe to kropka nad i w przypadku każdego małego czy większego remontu. 

Listwy wykończeniowe do glazury i płytek są to listwy, które z jednej strony służą do łączenia lub zabezpieczenia remontowanych powierzchni a z drugiej dodają urody i stylu pomieszczeniu w którym zostaną zastosowane.

Listwy wykończeniowe – z czego mogą być wykonane?

Wybierając listwy do wykończenia swojego mieszkania mamy do wyboru kilka materiałów z jakich dana listwa jest zrobiona. 

Listwy ze stali nierdzewnej

Najpopularniejsze to te wykonane ze stali nierdzewnej, można nimi zabezpieczyć i wykończyć płytki. Znajdą zastosowanie przy dylatacjach, jako ochrona progów, a także jako połączenie dwóch różnych materiałów. Listwy te mają wiele zalet a do największej zaliczamy trwałość materiału. Wykorzystane w prawidłowy sposób będą nam służyć długie lata. Drugim nie mniej ważnym aspektem jest ich elegancki wygląd, dzięki któremu staną się ozdobą każdej ściany. Na stronie sklepu https://lumara.pl/ znajdziemy listwy wykonane ze stali nierdzewnej w różnych kształtach, kolorach i dwóch rodzajach wykończenia powierzchni. Poszczególne modele listew zrobionych ze stali nierdzewnej ułatwiają nam dobór odpowiedniego do naszych potrzeb produktu.

Płaskowniki ozdobne

Płaskowniki to listwy wykonane z cienkiego kawałka stali nierdzewnej o grubości 0,6 mm. Posiadają szerokie zastosowanie, mogą być wykorzystane jako pasek ozdobny na ścianę, jak również wykończenie drzwi czy luster. W sklepie znajdziemy 4 kolory i dwa rodzaje wykończenia płaskowników:

  • Złoty polerowany
  • Złoty matowy
  • Srebrny polerowana
  • Srebrny matowy
  • Miedziany polerowany
  • Miedziany matowy
  • Czarny polerowany
  • Czarny matowy

Dostępne płaskowniki są łatwe w montażu, można z nich stworzyć piękną ozdobę ściany. 

Listwa w kształcie C 

Ceownik podobnie jak inne listwy z tej serii zrobiony jest ze stali o grubości 0,6 mm. Listwa dekoracyjna C cechuje się zaokrąglonymi krawędziami, tworzącymi kształt litery C. Listwa ta nadaje się do oddzielania nią płytek bądź tworzenia przejść pomiędzy nimi. 

Listwa w kształcie U – rektyfikowana

Listwa ozdobna w kształcie litery U kształtem przypomina ceownik, z tą różnicą że jej kąty gięte są pod kątem prostym – 90 stopni. Listwa U wykonana jest ze stali i może być wykorzystana do bez fugowego wykończenia płytek rektyfikowanych. 

Kątowniki

Kolejnym typem listew ozdobnych wykorzystywanych do wykończenia wnętrz są kątowniki. Stanowią one zarówno świetne zabezpieczenie narożników ścian i mogą stanowić oryginalna ozdobę. Kątownik pozwoli zakryć obdrapaną powierzchnię jak również będzie stanowił doskonałą dekorację na ścianie. 

Teowniki

Listwa ozdobna w kształcie litery T zwana powszechnie teownikiem składa się z części pionowej, która wchodzi w szczelinę pomiędzy płytkami oraz części poziomej która ma za zadanie ukryć wszelkie niedociągnięcia. Teownik podobnie jak pozostałe listwy dostępny jest w kolorze: złotym błyszczącym, złotym matowym, srebrnym błyszczącym, srebrnym matowym, czarnym błyszczącym, czarnym matowym, miedzianym błyszczącym i miedzianym matowym.

Listwa L

Innym rodzajem listwy dekoracyjnej jest listwa w kształcie litery L. Jest to listwa, która doskonale sprawdzi się jako zabezpieczenie narożników ścian, które zwykle są miejscem najbardziej podatnym na uszkodzenie. Listwy wykonane ze stali nierdzewnej zyskują kolor w procesie galwanizacji. Należy je odpowiednio pielęgnować miękką szmatką. 

Listwa kwadratowa Q

Ostatnim dostępnym kształtem listew ozdobnych są listwy kwadratowe, wykorzystywane do zamaskowania potencjalnych niedociągnięć powstałych w czasie remontu, mające również wysokie walory estetyczne. 

Listwy aluminiowe

Innym materiałem wykorzystywanym do produkcji listew wykończeniowych jest aluminium. Jest to doskonały materiał zapewniający trwałość i odporność na uszkodzenia. Niezwykle lekki ale jednocześnie wytrzymały sprawia, że wykorzystanie go przy wykończeniu wnętrz jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Aluminium ponadto jest odporne na korozję. Listwy do płytek ceramicznych wykonane z aluminium znajdziemy w sklepie listwy.online.

Listwy mosiężne

Kolejnym przykładem materiału, który z powodzeniem służy do produkcji listew wykończeniowych jest mosiądz. Jest to połączenie miedzi i cynku, dzięki któremu uzyskujemy materiał odporny na czynniki zewnętrzne ale jednocześnie zachowujący odpowiednią ciągliwość. Listwy wykonane z mosiądzu są wyjątkowo odporne na wyższą wilgotność powietrza stąd nadają się do pomieszczeń takich jak łazienka czy kuchnia. 

Bez względu na to na jakie listwy wykończeniowe się zdecydujemy, możemy być pewni że będą one nie tylko zabezpieczeniem ale i piękna ozdoba naszego pomieszczenia. 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *